Anasayfa
   Haberler
   Ekran Kartları
   GPU Computing
   Jetson
   Konfigürator
   Bayiler
   Sürücüler
   Teknik Destek
   Terimler
   Forum
   Linkler

Untitled-3

NVIDIA Quadro K2200 PCIE

Kod No: VCQK2200-PBGenel Bakış

NVIDIA'nın son yıllardaki en büyük grafik çip teknoloji atılımı olan Kepler ve Maxwell konseptlerini barındıran yeni nesil Quadro kartları, profesyonel tasarım alanında gene en üst seviye iş-istasyonu çözümlerini sunuyor.

Türkiye'deki Mimari Tasarım ve Video Editing uzmanları tarafından büyük rağbet gören ve yoğun kullanımda olan Quadro 2000 ve Quadro K2000 profesyonel grafik hızlandırıcı çözümleri, yerini  daha verimli Quadro K2200 modellerine bırakıyor. Yüksek CUDA çekirdek sayısı, 4GB belleği ve akıllı donanım mimarisi ile Quadro K2200 tüm tasarım alanlarına eş zamanlı hitap eden avantajlı bir ekran kartı. 
 

ABD kökenli PNY Technologies tarafından NVIDIA firmasının gözetiminde piyasaya sunulan Quadro K2200 son nesil grafik donanım ve yönetim teknolojilerini içeriyor ve 200 kadar sertifikası alınmış gözde endüstriyel/profesyonel tasarım ve üretim programlarının maksimum performans ve optimum stabilitede çalışmasını garanti ediyor.

Ürün Özellikleri

CUDA Çekirdekleri 640
GPU Belleği 4GB GDDR5
Bellek Arabirimi 128-bit
Bellek Bant Genişliği 80 GB/s
Sistem Veriyolu PCI Express 2.0 x16
Ekran Bağlantıları

DVI-D DL + DP 1.2 + DP 1.2

DisplayPort 1.2 ü
Garanti 3 yıl
PNY Ürün Kodu VCQK2200-PB

Temel Özellik ve Avantajlar

3D Grafik Mimarisi

 • Ölçeklendirilebilir Geometri Yapısı
 • Donanım üzerinden çalışan Mozaiklendirme (Tesselation) Motoru
 • FXAA/TSAA gibi "Anti-Aliasing" İşleme ve Görüntüleme Motorları
 • "Bindless Textures" Çoklu-Doku Görüntüleme Teknolojisi
 • Gölgelendirme standardı "Shader Model 5.0" desteği
  (OpenGL 4.4 ve DirectX 11)
 • 16K x 16K Doku İşleme ve Rendering Kapasitesi
 • "Transparent Multisampling" ve "Super Sampling" gibi
   Saydam ve Gelişkin Örnekleme Destekleri
 • 16x Açı-bağımsız ve Yön-bağımlı Anisotropik Filtreleme
 • 32-bit Kayan Noktalı Doku Filtreleme ve Kaynaştırma
  (Floating Point Texture Filtering & Blending)
 • 64x Tam Ekran Yumuşatma FSAA (Full Scene Anti-Aliasing)
 • Sıkıştırılmış Grafik/Film Oynatma Kodları için
  Donanım üzerinden Çözülüm ve Hızlanma

  (MPEG-2, MPEG-4 Part 2 Advanced Simple Profile, H.264,
  MVC, VC1, DivX 3.11 ve üzeri, Flash 10.1 ve üzeri) 
 • Donanım üzerinden H.264 Sıkıştırma Kodlaması
 • Donanım üzerinden "Blu-ray Dual-Stream" Desteği
  (HD Picture-in-Picture)
 • "Quadro Boost" özel desteği sayesinde Grafik Çipinin (GPU)
  uygulamalarla eşgüdümlü Maksimum Performansı

Paralel İşlem Kapasitesi

 • "Streaming Multi-Processor" Dizaynı (SM 5.0) sayesinde Yüksek Performans ve Enerji Verimliliği
 • Son nesil "CUDA 6" için ful destek ("Unified Memory", "Dynamic Parallelism" ve "Dedicated Shared Memory" dahil)
 • Programlama Destekleri: CUDA C, CUDA C++, DirectCompute 5.0, OpenCL, Python ve Fortran

DisplayPort ve HDMI Dijital Ses Destekleri

 • Dolby Digital (AC3), DTS 5.1, Multi-Channel (7.1) LPCM, Dolby Digital Plus (DD+), MPEG-2/MPEG-4 AAC, DTS-HD, TrueHD
 • 44.1KHz, 48KHz, 88.2KHz, 96KHz, 176KHz ve 192KHz Veri Frekansları
 • 16-bit, 20-bit ve 24-bit Ses Volümleri

GPU Grafik İşlemci Ünitesi Özellikleri

NVIDIA CUDA Mimarisi

Yazılım kodlarında paralel işlem gereken bölümleri ana işlemci CPU yerine -> GPU grafik çipine yönlendirecek mekanizmaların oluşturulması için gerekli derleme paketi CUDA desteği sayesinde, artan gelişmiş görüntüleme ve hesaplama kapasitesi yardımıyla profesyonel iş akışlarının bariz hızlanmı

NVIDIA Ölçeklenebilir Geometri Motoru

"CAD", "DCC Dijital İçerik Üretimi" ve "Medikal Görüntüleme ve Analiz" uygulamalarında geometri performansının çok önemli ölçülerde artışı, sistem kullanıcısı veya servis geliştiricisinin alışılmadık yoğunluk ve büyüklükte model ve sahnelerle etkileşimli çalışmasını sağlar.

Yüksek Hızlı Bant Genişliğinde Büyük Grafik Önbellekleri

Büyük GPU grafik çipi belleği sayesinde, komplike model ve sahneler veya büyük dosyalarla çalışırken ekranda hızlı ve akışkan görüntüleme

NVIDIA Paralel Veri Önbelleği (Parallel DataCache)

Real-time ray tracing veya doku-filtreleme gibi çok-katmanlı grafik işlemlerinde, akışkanlığın artmasını sağlayan ve grafik çipinin belleği ile eşgüdümlü çalışan L1 ve L2 önbellekler

Bindless Textures

Grafik çipinin doku hesaplama ve kaplama mekanizmalarından bağımsız adreslenebilen doku bilgileri sayesinde, görüntüleme işlemlerinde çok fazla ve farklı materyallerin ve zengin dokuların kullanılma imkanı (-> daha gerçekçi sahneler).

NVIDIA Streaming Multiprocessor

Çoklu-işlemci ve çekirdek mimarisi üzerinden daha fazla işlem yapma ve verimlilik arttırma imkanı (=> daha düşük elektirk faturası)

H.264 Kodlayıcı

Gelişkin H.264 kodlayıcı motoru, 3D görüntüleme ve hesaplama veriyollarından bağımsız çalışır ve her türlü film kodlama işleminde gerçek-zamanlı (ve daha hızlı) performans gösterir

PCI Express 2.0 Uyumluluğu

Her bir veri hattında 5 GT/sn transfer sağlayan ve 16 GB/sn çift-yönlü bant genişliğine sahip PCI-Express, x16 montaj yuva standardı - her yönde 8GB/sn transfer hızına sahiptir

NVIDIA Tek-Tip Sürücü Mimarisi

Her ürün serisinin işletim sistemi sürücüleri tüm modeller için ortak olup, hem ileri hem de geri tarihli uyumluluk gösterdiklerinden dolayı, yeni bir Quadro modeline sorunsuz terfi her zaman mümkündür.

Ultra-Sessiz Operasyon

Sessiz soğutma tasarımı, gürültüsüz ve ultra sessiz masaüstü çalışma ortamı sağlar.

NVIDIA GPU Boost

GPU grafik çipinin uygulamarla gerçek-zamanlı optimizasyonu ayarı sayesinde, GPU çalışma frekansı ekran kartının güncel güç ve ısı şartlarına göre otomatik olarak değişir ve hızlandırıcının uygulama ortamında maksimum ve güvenli performans seviyesinde çalışması sağlanır.

Resim Kalitesi

Tam-Ekran Yumuşatma FSAA - Full-Scene Antialiasing

64x FSAA desteği sayesinde görsel yırtılmalar/bozulmalar ve "tırtıklar" minimum seviyeye indirgenir ve eşsiz resim kalitesi ve yüksek seviyede gerçekçi sahneler görüntülenir

NVIDIA Görüntü Yumuşatma Teknolojileri FXAA ve TXAA

GPU grafik çipinin CUDA çekirdeklerinin gücü ve son nesil filmlerdeki Tam Ekran Yumuşatma teknikleri kullanılarak, ekran görüntülerindeki tırtıklar minimum seviyeye indirilir ve performans kaybı olmadan yüksek kalitede resim elde edilir.

GPU Mozaiklendirme Teknolojisi (Tessellation)

Quadro Mozaiklendirme Motorları, sinema kalitesindeki görüntü ve sahneler için en ince ayrıntılı geometrileri, performanstan taviz vermeden sağlar.

16K Doku (Texture) ve Render İşlemleri

En yüksek seviyelerde çözünürlük ve resim kalitesi gerektiren uygulama ortamlarında, 16K x 16K büyüklüğündeki yüzeyler, doku kaplama ve render işlemlerinde kullanılabilir.

Görüntü Özellikleri

NVIDIA Quadro "Mosaic" Teknolojisi

Masaüstü ve uygulamaların 4 GPU yardımıyla 16 adet ekrana yayılmasını sağlar. Özel saydam ölçeklendirme teknikleri kullanılır, performans ve resim kalitesi bozulmaz.

Çoklu-Ekran Desteği

Son nesil NVIDIA grafik çipleri, aynı anda 4 ekranı yönetebilme kapasitesine sahiptir. DisplayPort 1.2 standardının çoklu-aktarım desteği sayesinde, DisplayPort bağlantısı üzerinden kullanılan her ekran 3840x2160 çözünürlük, 60 Hz resim tekrarlama frekansı ve 30-bit renk ile çalışır. Böylece çalışma ortamlarında fazla sayıda monitörle çalışabilmenin getirdiği rahatlık ve iş verimliliği gerçekleştirilebilirken, "video-wall" tip görüntüleme ve sunum sistemleri kurulabilir veya stereoskopik projektör sistemleri ile sanal 3D görüntüleme merkezleri (CAVE) oluşturulabilir.

NVIDIA NVIEW Gelişmiş Masaüstü Yazılım Paketi

İster tek bir masaüstünün istenirse çoklu-ekran sistemlerinin ekranının -birçok parametre ve opsiyon yardımıyla- yönetim ve kontrolünü sağlayan NVIEW yazılım paketi, eşsiz bir masaüstü çalışma deneyimi sunarken -> iş ve işlem verimliliğini de arttırır.

DisplayPort 1.2  (Sesli) Desteği

DisplayPort 1.2 bağlantı arabirimleri çoklu-aktarım ve aktarım klonlama teknolojisi desteği sunarken, ultra-yüksek-çözünürlükteki (3840 x 2160 @ 60Hz ) panellerin kullanılmasını mümkün kılar. DisplayPort 1.2 ekran bağlantı standardı ses iletimini de destekler.

OpenGL "Quad Buffered" Stereo Desteği

Profesyonel uygulamalarda yumuşak ve zengin bir 3D Stereo deneyimi sunar.

Derin Renk -"Deep Color"- İşlem ve Görüntülenmesi

En dinamik görüntü ortamlarında bile renklerin detay ve düzünlüğünü garanti eder, renk geçişlerinin yumuşak olmasını sağlar. Tüm renk komponentleri 32-bit kayan nokta hassasiyetinde hesaplanır ve (DisplayPort 1.2 veya HDMI 1.4 standartlarında ekranlar kullanıldığında) 12-bit renk derinliğinde görüntülenir.

Çoklu-GPU Teknolojisi

NVIDIA Çoklu-GPU Teknolojisi

NVIDIA Multi-GPU teknolojisi sayesinde, Quadro veya Tesla grafik hızlandırıcılarının bulunduğu iş istasyonlarında veya tasarım PC'lerinde birden fazla Quadro veya Tesla GPU kullanılabilir. Böylece her bir GPU'nun sunduğu temel performans, sistemin bütününde ölçeklenerek kaldıraç etkisi oluşturur ve üretimdeki iş akışlarını dramatik boyutlarda hızlandırır.

Yazılım Desteği

NVIDIA CUDA Parallel Hesaplama Mimarisi

C/C++ ve Fortran gibi programala dilleri, OpenCL ve Direct Compute gibi API'lerin kullanıldığı çalışma ve üretme ortamlarında, Quadro çözümleri üstün ve güvenilir "GPU Hesaplama Performansı" sunar. CUDA bazlı ve destekli hızlanım teknikleri, Ray Tracing gibi yaygın kullanıma girmiş video ve resim işleme süreçleri ya da Akışkanlar Mekaniği gibi temel bilim ve mühendislik alanlarındaki yoğun hesaplama süreçlerinde başarıyla kullanılır.

NVIDIA İşyeri Yönetim Araçları

Özellikle çok çalışanlı iş yerlerinde grafik sistemlerinin kurulumu ve işletimi için yararlı ve gerekli birçok araç içeren NVIDIA İşyeri Yönetim Paketi sayesinde, büyük ölçeklerde ve uzaktan hızlı grafik sistem yönetimi sağlanır.

Minimum Sistem Gereklilikleri

 • Microsoft Windows® 8.1, 8, 7, Vista, Linux® veya Solaris®
 • PCIe x16 yuvası
 • 1GB veya üzeri sistem belleği, 2GB tavsiye edilir
 • 200MB hard disk alanı
 • Blu-ray veya DVD-ROM sürücü
 • Internet bağlantısı (sürücü kurulumu)
 • DisplayPort, DVI veya VGA uyumlu ekran

Paket İçeriği

 • PNY Quadro K2200 profesyonel grafik kartı
 • DisplayPort -> DVI-D SL adaptör
 • DVI-I -> VGA adaptör
 • Windows 8.1, 8, 7 ve Vista (32-/64-bit) sürücü DVD'si
 • Hızlı Kurulum Kılavuzu


GPU Spesifikasyonu:
 
  CUDA Çekirdek Sayısı

640

     
GPU Bellek Spesifikasyonu:
 
  Toplam Bellek Miktarı 4 GB GDDR5
  Bellek Arabirimi 128-bit
  Bellek Bant Genişliği [GB/sn] 80 GB/sn
 
Montaj ve Operasyon Altyapısı:
 
  Sistem Veriyolu PCI Express 2.0 x16
  Maksimum Güç Tüketimi 68 W
  Energy Star ü
  Soğutma Sistemi Ultra-Sessiz Aktif Fan
  Ölçüler 4.376" x 7.97" Tek Slot
 
Monitör Desteği
 
  Ekran Bağlantıları DVI-D DL + DP 1.2 + DP 1.2
  DisplayPort 1.2 ü
  DisplayPort Ses Desteği ü
  DVI-D Single-Link Bağlantı Paketteki Adaptör İle
  VGA Desteği Paketteki Adaptör İle
  Desteklenen Ekran Sayısı 4 (DP 1.2 Multi-Streaming Kullanımı)
  Maksimum DP 1.2 Çözünürlüğü 3840 x 2160 @ 60Hz (direkt bağlantı)
  Maksimum DVI-I DL Çözünürlüğü 2560 x 1600 @ 60Hz
  Maksimum DVI-I SL Çözünürlüğü 1920 x 1200 @ 60Hz
  Maksimum VGA Çözünürlüğü 2048 x 1536 @ 85Hz
  DCP Desteği ü
 
Desteklenen Görüntüleme Teknolojileri
 
  Grafik API'leri Shader Model 5.0, OpenGL 4.4, DirectX 11
  Hesaplama API'leri CUDA, DirectCompute, OpenCL
  NVIEW ü
  NVIDIA "Mosaic" Windows 8.1, 8, 7 ve Linux
  NVIDIA 3D Vision ve 3D Vision Pro USB Bağlantısı / 3D Vision Hub
     
Kod ve Garanti:
 
  Garanti 3 yıl
  Ürün Kodu: VCQK2200-PB
    VCQK2200-PB BLK (10'luk Paket)

All names mentioned in this document may be trademarks or registered trademarks of their respective owners. Subject to change without notice. No liability for technical errors or omissions.
 

 

 

 

.
   Quadro Avantajları  
   Wireframed  
   Anti-Aliasing  
   2-Sided  
   Lighting  
   POWERdraft for  
   AutoCAD  
   MAXtreme for  
   3D Studio MAX/VIZ  
   Sertifikalı İşletim  
   Sistemi Sürücüleri  
   Operasyonel  
   Stabilite  
 

 pny@tet.com.tr

 

PNY Quadro 2000

PNY Quadro 2000D

PNY Quadro 5000

PNY Quadro 6000

PNY Quadro K4200

PNY Quadro K5200

PNY Quadro 4000

PNY Quadro K2200

PNY Quadro K1200

PNY Quadro K620

PNY Quadro K420

ATI FirePro V5800DVI

ATI FirePro V3800

ATI FirePro V5800

ATI FirePro V9800

ATI FirePro V4800

ATI FirePro V7800

ATI FirePro V8800